במהלך השנים הפכו האורינגים לאחד הסוגים הנפוצים ביותר של אטמים בתעשייה תודות לצורתם הפשוטה, הזמינות הגבוהה המאפשרת אספקת אורינג במבחר גדול של מידות, חומרים ותרכובות במחירים נוחים וסבירים. פעולת האיטום של אורינג נעשית דרך דחיסתו בין שני אלמנטים או יותר במבנה חריץ האטימה. יעילות האטימה גוברת עקב העיוות שנוצר מהלחץ המופעל עליהם בעת דחיסתם. קוטר החוט וקוטרם הפנימי של אורינגים קובעים את מידותיהם הסופיות.

כיצד ניתן לזהות אורינגים?

במטרה לזהות אורינג ניתן למדדו באמצעות קליבר או קונוס שתוכנן במיוחד לצרכי מדידה אלו. כדי לזהות את הקשיות והחומר של האורינג יהיה צורך באנשי מקצוע שצברו ידע מסוים המאפשר להם לבצע עבודה מורכבת זאת, ידע הכולל בין השאר את זיהוי משקל החומר, צבעו וביצוע בדיקת קושי על ידי מכשיר ייעודי. אספקת אורינג ניתנת כיום על ידי לא מעט יצרני ציוד אשר נוהגים לקטלגם במטרה להקשות על זיהוי הפריט הזול והזמין שאותו הם משווקים.

תהליך ייצור ואספקה במידות שונות

במסגרת תהליך של כבישה וגיפור מייצרים אורינג אולם במידה ומדובר במידות לא סטנדרטיות ניתן גם לייצרם באמצעות תהליך של גיפור חוטי אורינג. ייצור אורינגים נעשה לפי הסטנדרטים הנהוגים בכל מדינה כך שבארצות הברית לדוגמא סטנדרט הוא : AS568A ובאנגליה וגרמניה : DIN 3771. אספקת אורינג יכולה להכיל מקסימום 30 אלף מידות סטנדרטיות, כך שכל מידה מיוצרת על ידי כל האלסטומרים המוכרים בענף האורינגים. השימוש שנעשה כיום באורינגים הינו לשימושים סטאטיים או דינאמיים.

תהליך הבחירה

בחירת אורינג מתאים חייבות להיעשות דרך התייחסות לסוג השימוש הנדרש האם למשל מדובר בשימוש סטאטי או דינאמי, לחומר הגלם או לאלסטומר המתאים, למידות, לרמת הקשיות ולתרכובות. אורינגים מיוצרים האלסטומרים ועל כן יש להתייחס בקפידה לאורך החיים של המוצר וצורת האחסון שלו. תוחלת החיים הממוצעת של אורינגים נעה בין 5 עד 20 שנים אם מדובר בתנאי איחסון מושלמים, כאשר היא עשויה להשתנות בהתאם לסוג החומר של האורינג.
אודות חברת בלס הנדסה ומיכון בע"מ
חברת בלס הנדסה ומיכון בע"מ מתמחה במתן פתרונות מתקדמים ומובילים בתחום הפניאומאטיקה, ההידראוליקה ובקרת תנועה. החברה מספקת מוצרים איכותיים וביניהם גם מציעה אספקת אורינג מתוצרת גרמניה. חברת בלס צברה ניסיון של שנים בפיתוח, תכנון וייצור מערכות מורכבות למגוון תחומים בתעשייה ובענף החקלאות. צוות העובדים בחברה שותף מלא לפעילותה ולחזונה הנעוץ בחתירה מתמדת להשגת שלמות בעשייה.

לכל שאלה ניתן לצור עימנו קשר בטלפון מספר 03-5184983 בברכה צוות בלס הנדסה ומיכון בע"מ  www.ballas-eng.co.il

קראו עוד:  התפחות וקדמה טכנולוגית בתחום של מיכון חקלאי
קראו עוד: גרמושקה