על אף שהשאלה נראית מעט טריוויאלית לאור העובדה שבכל הרכבים לרבות משאיות, ג'יפים, טנדרים ועוד נמצאים ומותקנים בולמי זעזועים, בכל זאת מרבית הציבור שעושה בהם שימוש ביום יום איננו יודע הלכה למעשה כיצד כל בולם זעזועים עובד. בקצרה נאמר שתפקידם העיקרי של בולמי זעזועים הוא לדאוג לשיכוך הכיווץ וההחזרה במסגרת מחזור התנועה של המתלה. בולם זעזועים , בניגוד לדעה הרווחת, לא תומך בכלל במשקל של הרכב, כאשר תמיכה זו נעשית על ידי הקפיצים.

תפקידו של בולם זעזועים

באמצעות שיכוך מהירות המחזור מתבצעת השליטה במחזורי התנועה. ללא בולם זעזועים, הדיפינדר ימשיך לקפוץ למעלה ולמטה,עד למצב שבו כל האנרגיה של המתלה תתפזר מהקפיצים של המתלה ואין זה משנה באיזה סוג של מתלה מדובר, מתלה קפיצי סלילי, מתלה אוויר מתקדם, קפיצי עלה או מוטות פיתול. כל אלו נדרשים בצורה הכרחית לאמצעי שיכוך או ריסון תנועתם. שני התפקידים המרכזיים של בולמי זעזועים הינם האטת מחזורי הסגירה והפתיחה של המתלה והמרת האנרגיה הקינטית לחום.

העיקרון המנחה בבסיס הפעולה של בולם זעזועים

העיקרון המנחה בבסיס פעולתם של בולמי זעזועים הינו הנעת הנוזל והולכת חום. חיכוך הידראולי מתפתח בתוך בולם זעזועים באמצעות דחיקת בוכנה הידראולית דרך השמן. חיכוך זה הכרחי על מנת להתנגד לתנועה והניתור הבלתי מרוסן של המתלה. דחיקת הנוזל ההידראולי, כלומר השמן בגוף הבולם, נעשית דרך נקבים קטנים במיוחד בתוך בוכנה הידראולית במטרה לאפשר מעבר של כמות מועטה של שמן, עד שלבסוף נוצרת האטה של תנועת הקפיץ ובמקביל גם של זרועות המתלה. יש לזכור כי בולמים אלו הינם בבחינת מערכת שיכוך תלוית מהירות.

אודות חברת בלס

חברת בלס הנדסה ומיכון בע"מ מתמחה במתן פתרונות מובילים ויצירתיים בתחום של הידראוליקה , פנאומטיקה ובקרת תנועה. סל השירותים והמוצרים שמעניקה החברה למעגל לקוחותיה הינו עשיר ומגוון וכולל בין השאר בולמי זעזועים מתקדמים ואיכותיים מתוצרת חברת סימריט Simrit – Freudenberg Sealing Technologies . העובדה שהחברה מעניקה תחת קורת גג אחת מגוון שירותי בתחומי העיסוק שצוינו לעיל מאפשרת חיסכון אדיר בעלויות הנדסה לקבלת פיתרון מקיף ומלא.

תחומי עיסוק ושירותי החברה

החזון של החברה נעוץ במתן שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר לפי דרישות הלקוח. החברה רואה בחשיבות הלקוח אינטרס עליון אותו היא מעוניינת לקדם מעל הכול.

תחומי עיסוק נוספים של החברה קשורים לבקרים אלקטרוניים כמו כן מנוע סרוו AC, מערכות בקרה עבור מכונות שונות לרבות CNC, אריזה, מכבשים ועוד. החברה מעניקה שירותי תיקון של מנוע סרוו , מכירת דרייברים עבור מנוע סרוו, ממסרות, בקר PLC ועוד.

ביו היתר חברת בלס הנדסה נותנת מענה ללקוח בשיפוץ רכיבי הידראוליקה וגם פנאומטיקה .

חברת בלס צברה ניסיון של למעלה מארבעים שנים במהלכן עסקה בבנייה של יחידות הידראוליות תוך שימוש ברכיבים איכותיים שהגיעו אליה ישירות מהחברות המובילות ביותר בעולם:

Rexroth bosch group, Hydac, Oil control, Simrit, Freudenberg Sealing Technologies,

Lohmann stolterfoht,  bieri, Brueninghaus Hydromatik

החברה עובדת על פי שיטת העבודה: Turn Key מלא או חלקי לפי הלקוח ודרישותיו.

 צוות העובדים של החברה כולל מהנדסים שצברו ניסיון וידע נרחב למעלה מארבעים שנים התחום תכנון פרויקטים שונים ומורכבים של פנאומטיקה וגם הידראוליקה. בחברה מיושמת ומתוחזקת מערכת לניהול איכות העומדת בדרישות התקן הבינלאומי . ISO 9001:2008 .

קראו עוד: מהי משאבה הידראולית
קראו עוד: בחירה מושכלת ונבונה של מכונות קידוח