בלס הנדסה משווקת בין היתר גם בוכנה הידראולית וגם בוכנה פנאומטית, כאשר במאמר זה נדון  ביתרונות והחסרונות של בוכנה הידראולית על פני בוכנה חשמלית.

מהי בוכנה הידראולית?

קיימים כמה וכמה סוגים של בוכנה הידראולית, לרבות בוכנות המיועדות לשימושי התעשייה, לשימושי ענף החקלאות, לענף הרכב ובוכנות עבור ציוד מכאני כבד.

בוכנה הידראולית הינה למעשה סוג של התקן אשר עושה שימוש בלחץ גבוה של שמן על מנת לבצע תנועה או עבודה. התנועה של הבוכנה אחורה וקדימה הינה פועל יוצא של הזרמת שמן בלחץ גבוה אל שני צידי הבוכנה באמצעות משאבה הידראולית ושסתום הידראולי . לבוכנה הידראולית באיכות טובה ישנה חשיבות רבה לתפקוד נכון של המערכת , או המכונה שאותה מפעילה המערכת ההידראולית.שיבושים בתקינות הבוכנה ההידראולית יכולים לנבוע מרמת איכות נמוכה של האטמים , נזילות שמן, תכנון לא נכון של הבוכנה .

מהם היתרונות של בוכנה הידראולית על פני בוכנה חשמלית?

בוכנה חשמלית מוגבלת בכוח לחיצה רק עד 5 טון לרוב, ולעומתה, בוכנה הידראולית אינה מוגבלת בכוח לחיצה ויכולה להגיע לכח של של מאות טונות תלוי בקוטר הבוכנה ובלחץ העבודה. בנוסף לכך, בעוד בוכנה הידראולית הינה קומפקטית משום שאין לה מנוע חשמלי המוצמד אליה, בוכנה חשמלית גדולה יותר בנפח האחסון שלה מאחר ומחובר אליה מנוע חשמלי או מנוע סרוו.

יתרון נוסף שעומד לצידה של הבוכנה ההידראולית הוא שתחזוקתה זולה משמעותית מאשר בוכנה חשמלית.

מדוע אם כן כדאי לרכוש בוכנה חשמלית ?

הבוכנה החשמלית הינה יחידה עצמאית ולא מחוברת לגורם הפעלה חיצוני כמו יחידת כח בבוכנה ההידראולית.

בנוסף, לא צריך לחבר אליה צנרת שמן כך שאין שמן ולכלוך שיכול להיגרם מכך.

איך חברת בלס הנדסה ומיכון בע"מ יכולה לסייע בנושא?

חברת בלס הנדסה מתכננת ומייצרת זה שנים רבות בוכנות הידראוליות , כמו כן ישנם צוותים היוצאים לשטח למתן שירות ואיתור תקלות .לבלס הנדסה בית מלאכה לתיקון בוכנות הכולל מחרטות כרסומות וכל הציוד הנדרש לשיפוץ בוכנה הידראולית , כמו כן בלס הנדסה הינה יבואנית של חברת האטמים המובילה בעולם Freudenberg Sealing Technology- Simrit.

חברת בלס הנדסה מתכננת ומייצרת בוכנה הידראולית עם סעפת הידראולית הכוללת שסתום אל חוזר שסתום פורק לחץ , שסתום סרוו , או כל שסתום אחר המורכבים כיחידה אחתע"פ האפליקציה  ודרישת הלקוח.

החברה עוסקת כאמור בכמה תחומים וביניהם הידראוליקה, פנאומטיקה וכן שיפוץ ושיווק מנוע סרוו. בתחום ההידראוליקה, החברה עוסקת בייצור של בוכנות הידראוליות, מייבאת ומשווקת ציוד מהיצרנים המובילים בעולם ומציעה שלל פתרונות יצירתיים עבור מערכות הידראוליות תוך התייחסות לחסכון באנרגיה.

בלס הנדסה ומיכון בע"מ מתמחה בייצור בוכנות הידראוליות, ובנוסף מעניקה שירותי שיפוץ בוכנה הידראולית, מנוע הידראולי, משאבה הידראולית , ועושה שימוש באטמים לחיכוך נמוך בבוכנות על מנת להקטין התנגדות בבוכנה ההידראולית.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר עוד היום, ולהצטרף ללקוחותינו המרוצים! התקשרו לטלפון 03-5184943, ונשמח לעזור בכל בעיה או תקלה.

קראו עוד : מהי פנאומטיקה וכיצד היא מסייעת לעסק שלך
קראו עוד: מהי משאבה הידראולית