ממירי תדר קיימים מזה שנים רבות בווריאציות שונות בתחומי המדע, הטכנולוגיה והחשמל. במקורו, שימש הממיר להמרת זרם חילופין לזרם ישר ולהיפך. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה, משמשים ממירי התדר הן כממירי זרם ישר לזרם חילופין, והן כמווסתי מהירות הסיבוב והמומנט של המנוע החשמלי. חברת בלס הנדסה ומיכון, המספקת שירותי הנדסת הידראוליקה ופניאומאטיקה, מתמחה במתן פתרונות ויעוץ בתחום ממירי התדר למנוע החשמלי, להבטחת פעולה יעילה ושקטה של המנוע ולהקטנת השחיקה והבלאי של המערכת.

פתרונות רבים ומגוונים

לממירי תדר שימושים רבים: כאשר מדברים על ממירי תדר למנועים חשמליים, הכוונה ברוב המקרים היא לממירי תדר המווסתים את פעולת המנוע כמו ממירי התדר המשווקים על ידי חברת בלס הנדסה ומיכון. לשם הרחבת התמונה, נביא להלן גם כמה דוגמאות לממירי זרם ישר לזרם חילופין.

  • העברת אנרגיה בזרם ישר היא חסכונית יותר, ולכן כאשר יש צורך להעביר זרם למרחקים, הדבר יתבצע באמצעות קווי מתח הנושאים זרם ישר, בסופם יש להמיר את הזרם הישר לזרם חילופין.
  • בכלי רכב חשמליים, אנרגית החשמל הדרושה להנעת הרכב מגיעה מסוללות ויש להמירה לזרם חילופין בתדר מתאים למהירות הרכב.
  • במנועי בנזין, מערכת ההצתה זקוקה לזרם במתח גבוה. המתח מוגבר באמצעות המרה לזרם חילופין בתדר המתאים.
  • כאשר רוצים לשלוט על פעולתו של מנוע חשמלי מבחינת מהירות ומומנט, עושים זאת באמצעות ממירי תדר. השימוש בממירי תדר נפוץ במשאבות, במעליות, בכלי עבודה חשמליים, במפוחים וכיוצא באלה. בנוסף לכך, ממיר תדר הוא אידיאלי לשימוש במקרים בהם נדרש שינוי במהירות המנוע, מבלי לשנות את המומנט.
  • השימוש במימרי תדר הולך וגובר במערכות הידראוליות, ממירי התדר מאפשרים לשלוט על ספיקת המערכת ועל הלחצים (פתרון זה מהווה תחליף שימוש במשאבות ספיקה משתנה).

פתרון זה יעיל אנרגתית ומפחית את בלאי המשאבה.

היתרונות בשימוש בממירי תדר

ממירי תדר למנועים חשמליים מאפשרים פעולה רציפה ומותאמת לתנאים ולדרישות בזמן נתון, התנעה וכיבוי חלקים ושקטים והפעלה יעילה יותר של הכלי או של המכשיר. בעזרת ממיר תדר ניתן להשיג בכל זמן את המומנט הנחוץ, מבלי לבזבז אנרגיה ומבלי לשחוק את הכלי לחינם. כמו כן, ממירי תדר מאפשרים וויסות ובקרה יעילים של פעולת המנוע, ומבטיחים אספקת זרם אחידה ופעולה שקטה עד כמה שניתן , הם מאפשרים הורדת סל"ד במנוע וזרימה נמוכה במשאבה בפעולת סרק או המתנה של המכונה.

 

לסיכום

חברת בלס הנדסה ומיכון משווקת ממירי תדר של החברות המובילות בתחום, מתמחה בתכנון מערכות הידראוליקה משולבות ממרי תדר, פניאומאטיקה ובקרת תנועה, וכן באיתור תקלות ובמתן פתרונות מותאמים אישית לכל לקוח. בעזרת הידע המקצועי והצוות המיומן של החברה, אנו מספקים ללקוחותינו פתרונות יצירתיים, המותאמים לצרכיהם הייחודיים. למידע נוסף, צרו קשר עם נציג החברה ונשמח לעמוד לשירותכם.

מערכת הידראולית משולבת ממיר תדר לשליטה על מהירות המנוע:

מערכת הידראולית משולבת ממיר תדר לשליטה על מהירות המנוע