מנועים הידראולים משמשים כיום למגוון מטרות שונות הקשורות למרבית תחומי התעשייה, החקלאות, התחבורה ועוד. מנועים אלו מאפשרים להעביר כוחות מאד גדולים במימדים קטנים יחסית למנועים חשמליים וכתוצאה השימוש בהם במסגרת תחומי התעשייה השונים הינו מרכזי וחשוב מאד. להבדיל ממנועי הבערה פנימית המוכרים לכול, פעולתם של מנועים הידראוליים שונה בעיקרה. מה שמניע את הבוכנות במנועי הבערה פנימית הוא אנרגיה שנוצרת כתוצאה מהתלקחות של דלק ואוויר.

אופן פעולתם ויעילותם

במנועים הידראוליים השמן הוא זה שאחראי על יצירת הלחץ על הבוכנה. מכיוון שהשמן המשמש מנועים הידראוליים איננו ניתן לדחיסה בעצמו, מנועים אלו נחשבים כיום לאמינים ולחזקים ביותר ביחס למנועים אחרים בתחום. בזכות עוצמתם ואמינותם, ניתן לשלבם במגוון מערכות שונות הנדרשות לפעולה מאומצת לזמן רב. ישנם כמה סוגים של מנועים הידראולים כמו למשל מנוע גלגל שיניים, מנוע כוכבי, מנוע רוטור ומנוע בוכנות. בהתאם לתכונות השונות של כל מנוע כזה נקבע ייעודו ומטרתו.

שימושים וסוגים שונים של מנועים

השימוש שנעשה כיום במנועים הידראוליים הוא יומיומי וכולל בין השאר הפעלת מעליות, שערים חשמליים ואף את מערכת הבלמים בכלי הרכב. סוגים אחרים של מנועים אלו משמשים לצרכי התעשייה ובפרט מערכות תעשייתיות שונות. שימוש נוסף נעשה במנועים במסגרת מטוסים, צוללות, מכונות קידוח וציוד מכאני כבד במיוחד. מנועים הידראוליים נדרשים לתפקד לאורך זמן תחת עומסים מאד גבוהים, ועל כן חשוב לבחור מנוע הידראולי בקפידה כדי להימנע מתקלות חוזרות ונשנות שיעלו את הצורך להזמין שירותי שיפוץ מנועים הידראוליים.

בחירת מנועים בקפידה

אחת הסכנות המרכזיות ביותר שמרחפות על מנועים אלו היות ומדובר למעשה במערכת הידראולית הינה חדירה של זיהומים כגון שבבים לכלוך וחלקי מערכת שעשויה להשבית את המנוע כליל, במערכות הידרוסטאטיות סגורות הדבר חשוב שבעתיים, כאשר מורידים משאבה לשיפוץ יש להוריד את המנוע לבדיקה.
כאשר אתם בוחרים מנוע הידראולי, חשוב מאד לתת את הדעת על כל החלקים המצויים בו החל מהמעטפת החיצונית וכלה בבוכנות, ולבדוק שכל החומרים הם איכותיים, עמידים ומצוינים. להבטחת עבודה איכותית לאורך זמן יש לפנות אל חברה מוכרת ומובילה בתחום.

חברת בלס הנדסה ומיכון בע"מ

חברת בלס הנדסה ומיכון בע"מ מתמחה במתן פתרונות מובילים ויצירתיים בתחומי ההידראוליקה, הפניאומאטיקה ובקרת תנועה. בתחום ההידראוליקה החברה עוסקת בייבוא ושיווק של ציוד מתקדם מהיצרנים המובילים ביותר בעולם ומעניקה שפע של פתרונות. חברת בלס מתמחה בענף ההידראוליקה כאמור ומציעה פתרונות בצורה של שילוב מערכות הידראוליות.
בתחום המנועים ההידראוליים מייצגת החברה את חברת Rexroth Bosch Group המובילה בתחומה בעולם בייצור מנועים הידראוליים מכל הסוגים (גלגלי שיניים,מנועי בוכנה ספיקה קבועה,מנועי בוכנה ספיקה משתנה,מנועים רדיאליים וכו'.).

תחומי עיסוק ושירותי החברה

תחומי עיסוק נוספים של החברה קשורים לבקרים אלקטרוניים כמו כן מנועי סרוו AC, מערכות בקרה עבור מכונות שונות לרבות CNC, אריזה, מכבשים ועוד. החברה מעניקה שירותי תיקון מנועי סרוו, מכירת דרייברים עבור מנועי סרוו, ממסרות, בקרי PLC ועוד. החזון של החברה נעוץ במתן שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר לפי דרישות הלקוח. החברה רואה בחשיבות הלקוח אינטרס עליון אותו היא מעוניינת לקדם מעל הכול.
חברת בלס צברה ניסיון של למעלה מארבעים שנים במהלכן עסקה בבנייה של יחידות הידראוליות תוך שימוש במנועים הידראוליים ומערכות הידראוליות ברמת גימור מצוינת על ידי שימוש ברכיבים איכותיים שהגיעו אליה ישירות מהחברות המובילות ביותר בעולם כמו: Rexroth,Hydac,Oil control. החברה עובדת על פי שיטת העבודה: Turn Key מלאה או חלקי לפי הלקוח ודרישותיו.

לכל שאלה או ייעוץ ניתן לצור עימנו קשר מטלפון מספר 03-5184983 בברכה חברה בלס הנדסה

קראו עוד: בחירה מושכלת ונבונה של מכונות קידוח
קראו עוד: בוכנות הידראוליות לשימושי התעשייה