תחום ההידראוליקה הינו תחום רחב העוסק בחוקי תנועת נוזלים וחוקי שיווי משקל, הכל מתקשר לנושא המעבר בתנאי לחץ. השימוש במונח מתייחס לזרימת מים בצינורות לחץ. הצינורות דוחסות נוזל ובעקבות כך נוצר לחת ומעבירות כוח.

השימוש בתחום ההידראוליקה בא לידי ביטוי ענפי הטכנולוגיה בהם הנוזלים משחקים תפקיד ראשי. תנועת מים, אספקת מים, הובלת שפכים וטיהור שפכים ועוד מגוון רחב של שימוש לתחום זה.

כיום, משאבות הפכו לחלק בלתי נפרד בתעשיות ומפעלים וניתן למצוא בניהם סוגים רבים, אך ללא ספק הם הכרחיות בכל מבנה באשר הוא, בין אם מדובר בבניינים ומבנים פרטיים, למפעלים, למגדלים, למוסדות, למשרדים ולמעשה לכל מקום בו יש צנרת ביוב. למעשה, תפקיד משאבות אלו לשאוב את המים או את מי הביוב בצורה חכמה אל הניקוז הראשי של המקום – אך לא רק.

סוגי משאבות תעשייתיות בשוק

משאבות מים טבולות-  משאבות אלו, הינן מסייעות לבעלי מקצוע להתמודד עם תנאי שטח בעייתיים כמו למשל שאיבה ממרתפים וחניונים. תפקיד המשאבות לנקז את הנוזלים שהצטברו בשטח פתוח בצורה יעילה. במקרים אלו, נעזרים במשאבות, על מנת לשאוב מים שהצטברו עקב פיצוץ בצנרת, או במקרים שיש צורך לשאוב שפכים ומי ביוב. במפעלים ותעשיות, משאבות אלו מותקנות בתוך בור הביוב והן מיועדות למטרת ניקוז שפכים ומי ביוב הנמצאים במקום. משאבות אלו, מכילות מסננים מיוחדים אשר מיועדים לסנן את המים ולטחון את הפסולת והשמנים הנמצאים במים, על מנת שלא תיווצר סתימה.

משאבות מים לתעשיות – משאבות אלו משמשות להגברת לחץ המים בקומות גבוהות בבניינים, מכיוון שבמקומות אלו, לחץ המים נמוך ולכן יש צורך להתקין את משאבות אלו להגברת לחץ המים. את המשאבות אלו ניתן לראות לא רק בתעשיות, אלה גם בבנייני מגורים, משרדים בתי מלונות ועוד מקומות נוספים. במשאבות מים, כיום משתמשים גם על מנת להעביר חומרים כימיים בתעשיות שונות ממקום למקום ומשתמשים בהם בתחום החקלאות, התעשייה ולצרכים עירוניים.

חשיבות התאמת המשאבה באופן מקצועי

מעבר לסוגים אלו, ניתן למצוא סוגים רבים של משאבות בגדלים שונים, חלקן משאבות בעלות פונקציות המשתנות בהתאם לצורך והן מיוצרות על ידי יצרנים שונים בארץ ובחול בעלות שם עולמי. כאשר יש צורך בהתקנת משאבה מכל סוג, חשוב לבצע זאת על ידי חברות מובילות את מציעות שירות אישי והתאמת המשאבה באופן מדויק למקום ולסוג התעשייה, שהרי משאבות אלו יוכלו לחסוך לכם מקרים לא נעימים והצפות שיכולות להיות מטרד רב ושלא לדבר על זיהומים בעת ההצפות. מעבר לכך, חשוב לבצע ביקורת על המשאבות, על מנת שאם יש תקלות – הן יטופלו בזמן.

יש לכם עוד שאלות ? צרו עימנו קשר בטלפון 03-5184983 .בברכה צוות בלס הנדסה ומיכון בע"מ

קראו עוד : הידרואליקה בעולם המדעי וההנדסי
קראו עוד:  מהי פנאומטיקה וכיצד היא מסייעת לעסק שלך