בעלי מפעלים רואים לנגד עיניהם כמה מטרות ויעדים אותם ברצונם לממש, אלו באים לידי ביטוי לרוב בצורך לשפר את העבודה והתפוקה של המפעל דרך התייעלות והורדת העלויות במטרה לשמור על מחירים תחרותיים ואטרקטיביים. הורדת עלויות איננה רק פועל יוצא של הוזלת עלויות הרכישה אלא נעוצה ישירות בהורדה של עלויות האחזקה עובר המכונות הקיימות במפעל. במסגרת הניסיון להוריד את עלויות האחזקה של המכונות חשוב ראשית לתת את הדעת על אחד מהרכיבים הקריטיים בנושא המזוהה עם איכות וניקיון השמן במכונות.

מהם הגורמים המרכזיים לתקלות במערכות הידראוליות?

שמן מזוהם הינו אחד מהגורמים המרכזיים עבור 75% מהתקלות האופייניות במערכות הידראוליות. לגורמים אלו מתווספים גם איכות ירושה של שמן וחוסר הקפדה על סינון מתאים במערכת ההידראולית. בחירת פילטרים נכונה ומושכלת עשויה לשחק תפקיד מאד חשוב ומרכזי במסגרת הניסיון להוריד את עלויות האחזקה. מקורות הזיהום בשמן יכולים להגיע בכמה דרכים ובכללן דרך בלאי רכיבי המערכת לרבות המשאבות, השסתומים, הבוכנות, הצנרת וכיוצא באלו.

התייחסות לאלמנט הסינון במערכת

זיהום השמן יכול להיווצר עקב זיהום חיצוני מהסביבה בצורה של חול או אבק, או עקב עבודות אחזקה של המערכת הכרוכות בנפילה של שבבים וחלקים שונים למיכל. התקנה של שסתומים פרופורציונאליים או שסתומי סרוו במערכות מחייבת במקביל לבחור פילטרים מתאימים לפי דרגת הסינון הנדרשת במטרה לספק הגנה מקסימאלית לכלל הרכיבים היקרים ושמירה על איכות התפקוד שלהם לטווח הארוך. חברת בלס מציעה לכם ליהנות מייעוץ מקצועי על ידי צוות תכנון המתמחה בבחירת פילטרים נכונים לשמירה מרבית על המערכת.

סוגים שונים של מסננים

קיימים כמה פילטרים הידראוליים וביניהם פילטר יניקה הנועד לספק הגנה מפני זיהום גס עבור המשאבה. רמת הסינון של פילטר זה נחשבת לנמוכה יחסית ועומדת על 50-125 מיקרון, ואיננו מומלץ עבור משאבות ספיקה משתנה. סוג נוסף נקרא פילטר לחץ והתקנתו נעשית בקו הלחץ. על מנת להגן על הרכיבים של המערכת חובה להתקין פילטר זה במידה ונמצאים שסתומים פרופורציונאליים במערכת או שסתומי סרוו. פילטר חזרה בדרך כלל מותקן על המיכל ומונע כניסות של זיהום לתוכו.

אודות חברת בלס הנדסה ומיכון בע"מ

חברת בלס עובדת לצד צוות מהנדסים מנוסה ומיומן בתחומו שיודע היטב כיצד להתאים עבור כל לקוח את הפילטר הנכון להשגת ביצועים מעולים ברמה הגבוהה ביותר דרך שמירה על ניקיון המערכת. חברת בלס – הידראוליקה הינה המייצגת הרשמית של כמה מהחברות המובילות ביותר בעולם, בענף הסינון כמו למשל: חברת Hydac וחברת Rexroth .

קראו עוד: מנוע סרוו – הסבר על רכיב ההספק
קראו עוד: אטמים הידראוליים