יתרונות הפנאומטיקה

פנאומטיקה היא שיטת עבודה המיושמת במפעלי תעשייה רבים לטובת השגת מטרות שונות בתהליך הייצור של מגוון מוצרים. על מנת להבין את יתרונות השיטה באופן כללי ובהשוואה לשיטות עבודה אחרות, חשוב להבין קודם כל בצורה מעמיקה מהי פנאומטיקה ולמה היא משמשת. את כל המידע אודות שיטת העבודה החשובה הזאת תוכלו למצוא במאמר שלפניכם.

מהי פנאומטיקה?

פנאומטיקה היא שם כולל לטכנולוגיה מתקדמת של הפעלת מכונות באמצעות גז דחוס, שברוב המקרים הוא אוויר. באמצעות השיטה ניתן להפעיל מערכות רבות וחזקות, וכל היתרונות שלה הופכים אותה לדרך המקובלת והעדיפה ביותר לעשות זאת.

מדוע שיטה זו עדיפה על פני שיטות אחרות?

בגלל כל הסיבות הנכונות:

  • משאב זמין – מכיוון שכל תורת הפנאומטיקה מבוססת על אוויר, הרי שמדובר במשאב זמין ביותר שאינו עולה כסף בכלל. זמינותו של המשאב והעובדה שאין צורך לשלם עבורו הופכת את שיטת העבודה לשיטה זולה בהרבה מכל השיטות האחרות, והדבר מהווה שיקול מאוד משמעותי עבור בעליהם של מפעלים וחברות.
  • עלויות נמוכות – מעבר לעובדה שהמשאב שעליו מבוססת המערכת זמין ואינו עולה כסף, הרי שגם המערכת עצמה והרכיבים שלה הינם זולים יחסית ומאפשרים גם לחברות ולמפעלים שהתקציב שלהם לא גבוה במיוחד – להשתמש בטכנולוגיה המאוד יעילה הזאת.
  • בטיחות – בניגוד לגזים אחרים שבאמצעותם עובדות שיטות אחרות, האוויר אינו דליק ולכן השימוש בשיטה זו הינו בטיחותי לחלוטין.
  • קלות תפעול – קל מאוד לתפעל מערכות המבוססות על פנאומטיקה, וכל הרכיבים שלה ברי החלפה וזמינים במלאי. קלות התפעול והתחזוקה הופכים את המערכות האלה למבוקשות מאוד, מה גם שיעילות העבודה שלהן אינה מוטלת בספק בכלל.
  • עבודה נקייה – מערכות פנאומטיות הן מערכות נקיות לגמרי, ומאפשרות עבודה בסביבת עבודה נקייה ומסודרת לגמרי.
  • קומפקטיות – כל המערכות הפנאומטיות הן קומפקטיות מאוד וניתנות לניוד בצורה קלה ונוחה.

אז איך זה עובד באמת?

מערכת פנאומטית כוללת בדרך כלל מדחס, בוכנה, וסת ושסתום סולונואיד. המערכת מופעלת, כאמור, באמצעות לחץ אוויר, ויוצרת לחץ חזק שגורם לפעולת המתקן או המכונה. בזכות הטכנולוגיה המתקדמת הזאת ניתן לייצר הרבה מאוד מכשירים ואביזרים פנאומטיים, לרבות כיסאות, כלי עבודה, משאבות מסוגים שונים ועוד הרבה דברים אחרים.

כאשר רוכשים מערכת פנאומטית חשוב מאוד לרכוש אותה מחברה מוכרת המשווקת רק מוצרים העומדים בכל דרישות התקן, ואשר מספקת אחריות מלאה על כל מוצר. אמנם, מערכות פנאומטיות אמורות לתפקד בצורה יעילה במשך זמן רב, אולם תמיד חשוב ללכת על הצד הבטוח ולהבטיח לעצמכם שיהיה לכם אל מי לפנות במקרה של תקלה. בהצלחה!